חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
החלפת סוללה במחשב נייד

סוללת ליתיום-יון-מה זה ואיך הן עובדות?

סוללת ליתיום יון היא סוללה נטענת המבוססת על יציאה של יוני ליתיום מהאלקטרודה השלילית (האנודה, היכן שתהליך החמצון מתרחש), מעבר של היונים דרך אלקטרוליט המוליך יוני ליתיום בלבד וכניסתם לאלקטרודה החיובית (הקתודה, היכן שתהליך החיזור מתרחש). במהלך הפריקה של הסוללה, מעבר יוני הליתיום מלווה בזרימת אלקטרונים מהאנודה לקתודה דרך המעגל החיצוני. במהלך טעינת הסוללה מתרחש התהליך ההפוך, כלומר יוני ליתיום עוברים מהקתודה לאנודה. המינוח ליתיום יון בא להדגיש שבסוללות אלה האנודה עשויה מחומר המכיל יוני ליתיום ומאפשר מעבר יונים כאלה ממנו ואליו בפריקה ובטעינה, להבדיל מסוללות ליתיום בהן האנודה עשויה ליתיום מתכתי.
הסוללות ליתיום יון שכיחות בעיקר באפליקציות של מכשירים אלקטרונים ניידים, הודות לצפיפות האנרגיה הגבוהה שלהן, מספר מחזורי פריקה/טעינה גבוה ואיבוד נמוך של הקיבול במהלך המחזורים. כיום, ניתן למצוא את סוללות הליתיום-יון גם ביישומים צבאיים, כלי-רכב חשמליים ובשימושים שונים בתעופה.

מקור: ויקיפדיה

שחיקה טבעית: תוך כמה זמן הסוללה נשחקת וצריך לבצע החלפת סוללה במחשב נייד?

עם הזמן התנגדות הפנימית של הסוללה עולה בהדרגתיות, וזה גורם להפחתת כמות האנרגיה אשר זמינה לשימוש, במילים פשוטות: הסוללה מחזיקה פחות, כלומר-זמן עבודת סוללה מתקצרת.

המושג 'חיי סוללה', מתייחס לעובדה שסוללת המחשב, בשלב כזה או אחר, פשוט תפסיק לעבוד. זה טבעי לחלוטין ואין אפשרות למנוע את זה.

סוללה נשלפת ובלתי נשלפת-מה ההבדלים ומה הם היתרונות של סוללות נשלפות

לאחרונה רוב לפטופים מגיעים עם סוללה מובנת בתוך המחשב, אשר אינה ניתנת לשליפה. כדי לבצע החלפת סוללה כזאת אנו נדרשים לפתוח את המחשב לחלוטין.

עדיין ניתן למצוא לפטופים שבהם כן ניתן לשלוף את הסוללה ללא צורך בפתיחת המחשב. כמובן שזה מהווה יתרון עצום לעומת סוללות לא נשלפות מכיוון שניתן להחליף אותם ללא הזמנת עבודת טכנאי. אוכל לייעץ ולעזור בבחירת סוללה נכונה מספקים אמינים בארץ. הייעוץ כמובן ללא עלות 🙂
דוגמא לסוללה נשלפת

כיצד ניתן להשיג סוללה חדשה שהיא בלתי נשלפת ואיך מתבצעת החלפת סוללה במחשב נייד?

לכל מחשב נייד יש סוללה שונה, ונדרש לבצע החלפה ברכיב זהה לחלוטין לרכיב המקורי. לכל דגם של מחשב נייד יש סוללה אינדיווידואלית והחלפתה חייבת להתבצע על-ידי איש מחשבים מקצועי. החלפת סוללה במחשב נייד מחייבת פתיחתו המלאה של הלפטופ!

לאחר הפניה אלי, אני אבצע בדיקה וחיפוש של סוללה המתאים למחשבך בשלב הבא אתן הצעת מחיר, בהתאם לסוג המחשב ועלות רכיב המתאים.

לרוב זמן הספקה של סוללה נע בין 2-25 ימי עסקים, בזמן זה ניתן להמשיך להשתמש במחשב, אך עדיין עם סוללה הישנה. לאחר קבלת הרכיב מיד מתבצעת ההחלפה, בתיאום עם הלקוח.

ניתן להזמין עבודה כזאת גם ללא צורך בהגעה פיזית, כאשר תידרשו לשלוח אלי את דגם המחשב, ולאחר העברת עלות הרכיב בלבד-תבוצע הזמנתו.

תשלום עבור העבודה מבוצע רק לאחר החלפת הרכיב.

החלפת סוללה במחשב נייד תבוצע מיד לאחר קבלתה.

משך העבודה: עד 25 ימי עסקים, תלוי בדגם המחשב וזמינות הסוללה חלופית.

עלות פירוק והרכבה: 170-250 ש"ח, תלוי בדגם המחשב הנייד.

המחיר אינו כולל את עלות הסוללה החדשה.

לקוחות יקרים!

המעבדה תהיה סגורה בין התאריכים 28/5/24-16/6/24

עמכם הסליחה ותודה על ההבנה.