חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
טכנאי מחשבים-הבדל בין גוף קירור לפני ואחרי הניקוי

ניקיון פנימי של מחשב זה אחד הדברים החשובים עבור עבודה חלקה של מחשב לטווח ארוך. כל מחשב עם הזמן מתלכלך אך לא כל אחד יודע לבצע את הניקיון נכון. חשוב שתהליך זה יתבצע על-ידי איש מקצוע מוסמך כי פה אין מקום לטעויות!

דברים שחשוב לדעת לפני ביצוע הניקוי!

תדירות שבה צריך לבצע ניקיון פנימי משתנה בין מחשב נייד לנייח. מחשב נייח חשוב לנקות פעם בשנה-שנה וחצי. לעומת זאת מחשב נייד יכול להסתפק בניקיון אחד לשנתיים ואף אפילו פעם בשלוש שנים. הבדל זה נובע מכמות הפתחים במארז המחשב.לרוב מחשבים ניידים מכילים הרבה פחות פתחים שבהם יכול לעבור אבק לעומת מחשב שולחני.

לא רק ניקוי..

חשוב חציין שבתהליך הניקיון מבצע לא רק ניקוי של חלקים פנימיים מלכלוך ואבק אלא גם החלפת משחה טרמית בין גוף קירור למעבד. משחה זאת נועדה לשפר יכולת העברת חום ממעבד אל גוף הקירור ונדרש להחליף אותה פעם בשנתיים-שלוש מקסימום. לאחר תקופה הזאת המשחה מאבדת את רוב התכונות שלה, מתייבשת וניתן יהיה להרגיש האטה בעבודת המחשב. במקרים נדירים יותר זה יכול להביא ל"הקפאתו" של מסך וכיבוי המחשב באמצע עבודה ללא שום סיבה ברורה לעין. כך בעצם עובדים מנגנוני אבטחה של המעבד אשר מפסיקים את עבודתו. זה נגרם עקב התחממות יתרה ונועד לשמור עליו. יש מצבים נדירים שנגרם לרכיב נזק בלתי הפיך.

 

ניתן גם לבצע החלפת משחה טרמית בכרטיס מסך. טיפול זה נדרש בעיקר עבור כרטיסי מסך חזקים שלרוב מותקנים במחשבי גיימינג. כמובן שגם התחממות של שבב הגרפי עלולה להסתיים בהריסתו מוחלטת או חלקית. לכן אם שמתם לב להתנהגות מוזרה של מחשב בעת הפעלת משחקים או תוכנות גרפיות "כבדות"-אל תדחו את הטיפול בכרטיס מסך שלכם לרגע האחרון. זה עלול לעלות ביוקר!

מאיץ גרפי

עלות הניקיון הפנימי עבור מחשב נייח: 150 ש"ח. במידה ויש צורך בהחלפת משחה טרמית גם בכרטיס מסך, תוספת מחיר תתואם עם הלקוח.

עלות ניקיון פנימי עבור מחשב נייד: 200-300 ש"ח, תלוי בדגם המחשב.

בהזמנת שירות זה בשילוב עם כל עבודה אחרת תינתן הנחה משמעותית! מחשב נייד-150 ש"ח בלבד!!! מחשב נייח-100 ש"ח בלבד!!! מחירים ללא תחרות!

ניתן לתאם תיקון בבית הלקוח בתוספת עלות ביקור טכנאי – 170 ש"ח. יש לשים לב שניקוי פנימי של מחשבים ניידים(לפטופ) ווהחלפת משחה טרמית יתבצעו במעבדה בלבד!

לקוחות יקרים!

המעבדה תהיה סגורה בין התאריכים 28/5/24-16/6/24

עמכם הסליחה ותודה על ההבנה.