חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
החלפת מעבד במחשב נייח

מה זה מעבד(CPU) ומה שימושיו?

מעבד, או בשמו המלא יחידת עיבוד מרכזיתאנגלית: CPU – Central Processing Unit), הוא רכיב חומרה במחשב המבצע את הפקודות המאוחסנות בזיכרון המחשב. המעבדים המודרניים (המכונים גם מיקרו־מעבדים) בנויים על גבי שבב בודד.

בהתאם לארכיטקטורת פון נוימן הפקודות אותן מקבל המעבד מאפשרות לו קריאת מידע מהזיכרון או מהתקנים שונים, ביצוע פעולות חשבוניות ולוגיות על מידע זה וכתיבת תוצאות החישוב בחזרה לזיכרון או לחלופין שליחתו להתקנים חיצוניים. הפעולות הלוגיות מאפשרות בקרת זרימה וחזרה על פקודות ככל שנדרש.

מקור: ויקיפדיה

מתי נדרש להחליף או לשדרג מעבד(CPU)?

החלפת מעבד(CPU) בלבד זאת עבודה לא נפוצה. הסיבה לכך כי במעבד תלויים גם רכיבים אחרים כגון לוח אם וזיכרון וכך גם להפך. כאשר בוחרים בהחלפת מעבד לרוב מדברים על החלפת כל המערכת. יש מקרים בהם ניתן לשדרג רק את המעבד. התנאי ההכרחי הוא שלוח אם הנוכחי במחשב אכן תומך בדורות מעבדים החדשים.

החלפה ושדרוג מעבד נעשים רק במחשב נייח. הסיבה לכך היא שברוב מחשבים הניידים מעבד מולחם על לוח אם. וכף נוצר מצב בו המעבד הוא חלק בלתי נפרד ממנו. יש מחשבים ניידים שבהם ניתן להחליף מעבד, אך הכמות של לפטופים עם יכולת כזאת היא מזערית.

איך זה מתבצע וכמה יעלה?

בעבודות מסוג זה הטווח המחירים הוא גדול. הכל תלוי באפשרויות הנתמכות על-ידי לוח אם הקיים ברשותכם. אם הלוח מאפשר התקנת מעבדים חדשים ויש התאמה-ניתן יהיה לשדרג רק את המעבד(למשל לוחות אם על בסיס סוקט AM4 של חברה AMD ידועים בתאימות נפלאה עם כמה דורות של מעבדים). במידה והלוח אם לא תומך בשדרוג-יהיה צורך בהחלפתו, החלפת מערכת קירור למעבד וכנראה גם בהחלפת זיכרון מסוג RAM.

המלצה שלי היא לבצע שדרוג של מעבד יחד עם שדרוג לוח אם וזיכרון עבודה. כל המערכת תלויה ברכיב הזה ולכן חשוב לעשות התאמה נכונה!

משך העבודה: עד 5 ימי עסקים.

עלות עבודה(הלפת מעבד בלבד, לא כולל רכיבים נלווים): 300 ש"ח.

המחיר אינו כולל את עלות המעבד/עבודות שדרוג נוספות הנובעות מכך.

לקוחות יקרים!

המעבדה תהיה סגורה בין התאריכים 28/5/24-16/6/24

עמכם הסליחה ותודה על ההבנה.