חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
כרטיס מסך

מה זה כרטיס מסך/מאיץ גרפי ולמה קונים אותו?

כרטיס מסך הוא הרכיב האמון על הצגת הפלט החזותי אשר מפיק המחשב על גבי המסך. כמעט כל התוכניות מייצרות פלטים חזותיים, וכרטיס המסך הוא רכיב החומרה האחראי לקחת פלט זה ולהורות למסך אילו נקודות להאיר על הצג (ובאיזה צבע) כדי שנוכל לראות את הפלט. כרטיס המסך מקבל כקלט מהמעבד נתונים בינאריים והופך אותם לאות תצוגה (בעבר אנלוגי בלבד, כיום גם ספרתי).

מקור: ויקיפדיה

התקנת כרטיס מסך-מה העלות וכמה זמן עבודה?

יש כל מיני סוגים של מאיצים גרפיים. ישנם כאלה שיתאימו לעבודה משרדית ולצפיה בסרטים איכותיים. יש כאלה שיתאימו לגיימרים(שחקני מחשב) אך לא תמיד יתאימו למפתחים, ולכן עבורם פותחו סדרות מיוחדות. חשוב מאוד לבחור את הכרטיס האופטימלי עבור הצרכים שלכם ולקחת בחשבון את המערכת בו הוא יותקן.

צריך לקחת בחשבון את חומרה של המחשב שבו יותקן המאיץ. מעבד/זיכרון/לוח אם-כל אלה יכולים להיות "צוואר הבקבוק" של המערכת. זה מצב שבו כרטיס מסך לא יכול לפעול במלואו העוצמה עקב רכיבים חלשים אחרים שמותקנים במחשב.

 

כמובן שאסור גם לפספס בדיקת ספק כוח, שעלולה להיות הקובעת אם הכרטיס יקבל את המתח הנדרש עבור הפעלתו. בשנים אחרונות הדרישות לספק כוח עלו משמעותית.

אם מזלזלים בסעיף זה, המחשב לאחר השדרוג יכול לעבוד בצורה לא חלקה ועם תקלות. במקרים קיצוניים זה עלול להביא לשריפת רכיבי המחשב.

מה זה שבב גרפי מובנה ומה הבדלים מכרטיס מסך רגיל?

שבב גרפי מובנה זה רכיב גרפי אשר מולחם מראש על המעבד הראשי(CPU). הפעולות שהוא מבצע הן אותן פעולות שכרטיס מסך רגיל עושה. ההבדל הוא בביצועים אשר נועדו עבור שימושיים בסיסיים יותר.

ישנם מקרים שלא נצטרך כרטיס מסך חיצוני. שבב גרפי מובנה יכול לספק את הצרכים שלנו, לדוגמה: אם בונים מחשב לצורכים משרדיים או מחשב שמיועד לגלישה באינטרנט ולא מצריך כוח גרפי רב. לכן ניתן לחסוך המון כסף מכיוון שאין צורך במאיץ גרפי.

מאיץ גרפי

כמה זיכרון מובנה צריך?

מי שכבר הסתכל ובדק כרטיסים גרפיים יכל לשים לב שלכל כרטיס יש כמות מסויימת של זיכרון מובנה-4/6/8/10/12/16 ג'יגה.

זיכרון זה מיעוד עבור תוכנות גרפיות ולמשחקים. כל התוכנות ומשחקים אשר עושים שימוש כבד בכרטיס מסך מעלים את קבציהם לזיכרון שמולחם על כרטיס גרפי, בכדי להאיץ גישה של שבב גרפי אל הנתונים. כמה שיותר זיכרון יש בכרטיס מסך ככה ניתן לאחסן יותר פריטי משחק/תוכנה ומכאן נובע שיהיה אפשר להריץ עליו "דברים כבדים יותר".

משך העבודה: עד 5 ימי עסקים.

עלות פירוק והרכבה: 200-300 ש"ח.

המחיר אינו כולל את עלות כרטיס גרפי.

לקוחות יקרים!

המעבדה תהיה סגורה בין התאריכים 28/5/24-16/6/24

עמכם הסליחה ותודה על ההבנה.