חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
התקנת דיסק קשיח HDD

מה זה כונן HDD ולמה הוא משמש?

כונן קשיח HDD(קיצור של Hard Disk Drive) קיים כבר המון שנים, שימוש ראשון בטכנולוגיה זו היה עוד בשנת 1973. כונן מסוג זה בנוי מדיסקים מיוחדים שעליהם נצרב כל המידע. בעזרת ראשי קריאה וכתיבה הוא שומר את כל המידע ויודע לגשת ולקרוא אותם בעת הצורך. עם השנים הטכנולוגיה התפתחה והגיעה לשיאה כבר מזמן.
 

אם הוא איטי-אז למה צריך אותו בכלל?

נכון שלמערכת הפעלה HDD כבר יהיה איטי מידיי, אך כוננים מסוג זה נשארים פתרון מעולה לאחסון נתונים כגון: הורדות , תמונות, קטעי וידאו, מסמכים, מוזיקה, קבצי התקנה ועוד.

ניתן גם להתקין תוכנות "קלות" על כונן מסוג זה, למשל-מסנג'רים, טורנט, תוכנות לשליטה מרחוק ועוד. תתפלאו לגלות שהתקנת משחקים על כונן HDD לא משפיעה על קצב פריימים לשנייה(FPS) במהלך המשחק. ההשפעה תהיה רק על זמן טעינת המשחק(במשחקים עם עולם פתוח גדול ההבדל יכול להגיע עד לכ-פי 3 לטובת מכונן SSD).

אמינות וטווח עבודה

למרות שטכנולוגיית אחסון מסוג HDD היא מאוד ותיקה היא נחשבת גם למאוד אמינה. דיסק קשיח ממוצע ישרת אתכם יותר מאשר כוננים בטכנולוגיה חדישה אשר מתבססת על שבבים(כונני SSD). הסיבה לכך היא מאוד פשוטה-יש הגבלה חומרתיות על כמות מידע אשר יימחק וירשם בשבבים אלה. נכון שהגבלה היא על כמות מאוד-מאוד גדולה של טרה-בייטים, אך היא קיימת ומוצהרת ע"י יצרני כונני SSD. בדיסקים המיוצרים בטכנולוגיה הוותיקה הזאת הגבלה כמעט הגבלה ולא קיימת, ויצרנים לרוב אפילו לא מציינים אותה. כוננים אלה ישרתו אתכם שנים רבות, כמובן בתנאי שתשתמשו בו על-פי כל הוראות היצרן. שמירה על טמפרטורה ולחות נמוכים והכי חשוב-שמירתו מפני מכות. כונני HDD מאוד רגישים למכות ולכן חשוב לתפעל ולהתקין אותו בזהירות.

יתרון מפתיע נוסף של HDD

יתרון מפתיע נוסף של כוננים אלה זה אפשרות לשחזר נתונים מכונן שהפסיק לעבוד, לעומת אחיו ה-"צעיר והמהיר". הסיבה לכך היא שבכונן HDD ניתן להחליף חלקים ולנסות לקרוא את הנתונים בשיטת החלפה והעברת דיסקים פנימיים למכשירים מיוחדים. בכונן SSD הכל מאוחסן בשבבים אשר מולחמים על לוח אלקטרוני. זה הופך את תהליך שיחזור נתונים לקשה מאוד עד לבלתי אפשרי. יש מעבדות מיוחדות אשר מתמחות בנושא שחזור נתונים מכוננים תקולים. ממליץ לפנות אליהן במקרה שהמידע חשוב ובעל ערך גבוה מאוד כי שחזור נתונים הינה עבודה מורכבת. כמובן גם העלויות גבוהות מאוד. בנוסף תמיד קיים סיכוי שלא כל המידע ישוחזר.

משך העבודה: עד 2 ימי עסקים

עלות העבודה(לא כולל עלות הכונן): 200-250 ש"ח, תלוי בדגם המחשב.

 

העברת מערכת הפעלה עם כל התוכנות וקבצים למחשב חדש

שדרגתם את הכונן ועכשיו מתבאסים שאי-אפשר להעביר את הכל כמו שיש? אז הגעתם לכתובת הנכונה-אני אוכל לעזור לכם בזה.

שירות של "מעבר חלק": העברה של מערכת הפעלה, תוכנות, הגדרות וקבצים האישיים מדיסק הישן לחדש(בתנאי שדיסק הישן תקין וניתן להפעלה). כך שתוכלו להמשיך לעבוד מאותה נקודה שבה עצרתם! עלות השירות 300 ש"ח בלבד! שווה במיוחד למי שאין זמן להתעסק עם הגדרת מערכת חדשה והתקנת תוכנות.

העברת מערכת הפעלה עם כל התוכנות וקבצים למחשב חדש

משך העבודה: עד 2 ימי עסקים

עלות השירות: 300 ש"ח.

 

בהזמנת שירות בנוסף להחלפת דיסק קשיח תינתן 33% הנחה – 200 ש"ח במקום 300 ש"ח!

לקוחות יקרים!

המעבדה תהיה סגורה בין התאריכים 28/5/24-16/6/24

עמכם הסליחה ותודה על ההבנה.