חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
מיטוב ביצועי מערכת

שמתם לב לאחרונה שהמחשב שלכם פועל לאט? מתרגזים ומתעצבנים הרבה בעת ישיבה מול מחשב איטי ובהייה קצרת רוח במסך? אם אתם מזהים אחד מאלה, אל דאגה! קיימות סיבות רבות להאטה של מחשבים, ומחשבים עשויים להפוך לאיטיים יותר במהלך הזמן. פירוש הדבר הוא רק שהמחשב שלכם זקוק לעזרה מקצועית ולא בהכרח התקנת מערכת הפעלה חדשה ו/או שדרוג חומרה שלפעמים עלולה מיותרת ובעלות גבוהה.

להלן רשימת מטלות אשר אני מבצע במחשבים למיטוב ביצועי המחשב ומערכת הפעלה:

  1. עדכונים הכרחיים עבור מערכת הפעלה, תוכנות ומנהלי התקנים: מבצע בדיקה מקיפה לערכונים הרכחיים ומצבע התקנתם. מבצע עדכון מערכת(רק עדכונים הכרחיים ולא בהכרח גלובליים), עדכוני תוכנות הכרחיים ומנהלי התקנים.
  2. ניקוי קבצי הזבל: מבצע חיפושת וניקוי קבצי זבל במחשבכם באמצעות תוכנות ייעודיות וכלי מערכת מובנים.
  3. ניהול תוכנות רקע: מבצע בדיקה וסגירה של תוכניות לא הכרחיות ברקע על מנת לפנות משאבי המחשב למשימות אחרות.
  4. הסרת תוספות ופיצ'רים לא הכרחיים ו/או לא רצויים: לאחרונה מערכת הפעלה מגיעה עמוסה בפיצ'רים שלרוב אין בהם שימוש גורף והם תוספים מקום ומשאבי המחשב. אני מבצע בדיקה והסרה שלהם ובודק נוכחות תוכנות לא רצוייות במחשב.
  5. ניטור טמפרטורה: בדיקה מקיפה של טמפרטורה לרכיבי מחשב השונים והחלפת משחה טרמית במידת הצורך.
  6. ניקיון פנימי של המחשב מפני לכלוך ואבק: ביצוע ניקיון פנימי של המחשב על-פי הצורך. בהמשך העמוד אפרט על הנושא קצת יותר.

רשימת מטלות משתנה בין מחשב למחשב ולא בהכח חובה לבצע את כולן בכל המחשבים.

את העבודה ניתן לעשות גם בבית הלקוח, בתוספת של 170 ש"ח בלבד. משך הטיפול הוא כבין שעה לשלוש שעות עבודה – הכל תלוי ב"חומרת המצב".

משך העבודה: עד 3 ימי עסקים

עלות העבודה: 150-400 ש"ח. כולל ניקיון פנימי והחלפת משחה טרמית, במידת הצורך.

ניתן לתאם תיקון בבית הלקוח בתוספת עלות ביקור טכנאי – 170 ש"ח. יש לשים לב שניקוי פנימי של מחשבים ניידים(לפטופ) ווהחלפת משחה טרמית יתבצעו במעבדה בלבד!

ניקיון פנימי של המחשב מפני לכלוך ואבק

טכנאי מחשבים-הבדל בין גוף קירור לפני ואחרי הניקוי

ניקיון פנימי של מחשב זה אחד הדברים החשובים עבור עבודה חלקה של מחשב לטווח ארוך. כל מחשב עם הזמן מתלכלך אך לא כל אחד יודע לבצע את הניקיון נכון. חשוב שתהליך זה יתבצע על-ידי איש מקצוע מוסמך כי פה אין מקום לטעויות!

תדירות שבה צריך לבצע ניקיון פנימי משתנה בין מחשב נייד לנייח. מחשב נייח חשוב לנקות פעם בשנה-שנה וחצי ולעומת זאת מחשב נייד יכול להסתפק בניקיון אחד לשנתיים ואף אפילו פעם בשלוש שנים. הבדל זה נובע מכמות הפתחים במארז המחשב-לרוב מחשבים ניידים מכילים הרבה פחות פתחים שבהם יכול לעבור אבק לעומת מחשב שולחני.

חשוב חציין שבתהליך הניקיון מבצע לא רק ניקיון של חלקים פנימיים מלכלוך ואבק אלא גם החלפת משחה טרמית בין גוף קירור למעבד. משחה זאת נועדה למשפר יכולת העברת חום ממעבד אל גוף הקירור ונדרש להחליף אותה פעם בשנתיים-שלוש מקסימום. לאחר תקופה הזאת משחה מאבדת את רוב התכונות שלה, מתייבשת וניתן יהיה להרגיש האטה בעבודת המחשב ובמקרים נדירים יותר זה יכול להביא ל"הקפאות" מסך וכיבוי המחשב באמצע עבודה ללא שום סיבה ברורה לעין.

ניתן גם לבצע החלפת משחה טרמית בכרטיס מסך, עבודה זאת נדרשת גם עבור כרטיסי מסך חזקים שלרוב מותקנים במחשבי גיימינג.

עלות הניקיון הפנימי עבור מחשב נייח: 150 ש"ח. במידה ויש צורך בהחלפת משחה טרמית גם בכרטיס מסך, תוספת מחיר תתואם עם הלקוח.

עלות ניקיון פנימי עבור מחשב נייד: 200-300 ש"ח, תלוי בדגם המחשב.

בהזמנת שירות זה בשילוב עם כל עבודה אחרת תינתן הנחה משמעותית! מחשב נייד-150 ש"ח בלבד!!! מחשב נייח-100 ש"ח בלבד!!! מחירים ללא תחרות! (ללא החלפת משחה טרמית)

ניתן לתאם תיקון בבית הלקוח בתוספת עלות ביקור טכנאי – 170 ש"ח. יש לשים לב שניקוי פנימי של מחשבים ניידים(לפטופ) מתבצע במעבדה בלבד!

לקוחות יקרים!

המעבדה תהיה סגורה בין התאריכים 28/5/24-16/6/24

עמכם הסליחה ותודה על ההבנה.