חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
RAM

מה זה זיכרון עבודה ראם (RAM) במחשב?

זיכרון ראם (RAM) במחשב או בשמו השני שלו זיכרון גישה אקראית (RAM, ראשי תיבות של Random Access Memory) הוא שם כללי למספר רב של סוגי זיכרון מחשב, המתאפיינים כולם ביכולת המעבד לגשת ישירות לכל תא בזיכרון לפי כתובתו, לכתוב בו ולקרוא ממנו. ההתייחסות הנפוצה לזיכרון מחשב היא למעשה התייחסות לזיכרון הגישה האקראית הראשי שלו.

מקור: ויקיפדיה

במילים פשוטות יותר זה בעצם "זיכרון נדיף", כלומר זיכרון שיודע לשמור את המידע רק כאשר מסופק אליו חשמל-ברגע שהמחשב נכבה כל הזיכרון מתאפס ומתנקה.

היתרון של הזיכרון הזה הוא מהירות עצומה, שאפילו כונני SSD לא מתקרבים אליה. זה הזיכרון היחיד שמעבד יודע לתקשר איתו ישירות-כל תוכנה/קובץ/מערכת הפעלה וכו' קודם כל יוחסנו בזיכרון עבודה ראם(RAM) ורק משם המעבד ישלוף את הנתונים וידע לעבוד איתם.

מדוע ומתי נדרש להחליף זיכרון עבודה ראם (RAM) במחשב?

בעיות בזיכרון הנדיף עלולות לגרום לתקלות שונות שמתבטאות במסכים כחולים, תקיעות ("פריזים") והפעלות מחדש שהגיעו משום מקום ובלתי מוסברות. לפעמים כל אלה עלולים לצוץ במחשב ולבלבל מאוד את המשתמש.

לאחר בדיקת תקינות הזיכרון, ניתן לזהות די במהירות תקלות אלה ויינתנו אופציות להחלפת הזיכרון-באותו הגודל או אף יותר גדול.

כמו כן, לרוב תקלות זיכרון מתקיימות במחשבים "ישנים" ולכן החלפת הזיכרון זו גם לרוב אפשרות מצוינת לשדרוג המחשב באמצעות קניית רכיב זיכרון עבודה גדול יותר מהקודם (תוך הקפדה על תאימות בין הזיכרון לשאר רכיבי המחשב).

מתי צריך לשדרג ולהוסיף זיכרון עבודה ראם (RAM) במחשב?

בדרך כלל תוספת זיכרון נדרשת למחשב אשר עובד לאט עם כמה תוכנות במקביל, זה מורגש במיוחד בתוכנות כבדות ובעת הפעלת משחקי מחשב.
חוסר בזיכרון מורגש כאשר גולשים בדפדפן ופותחים הרבה כרטיסיות במקביל.

הוספת כרטיסי זיכרון יהפכו את המחשב למהיר יותר תחת עומס של מספר תוכנות ו/או הפעלת כרטיסיות פתוחות במקביל ובזכות זה העבודה במחשב תהיה הרבה יותר נעימה.

החלפה ושדרוג זיכרון למחשב

כמה זיכרון צריך?

כמות הזיכרון הנדרשת תלויה מאוד במטרות השימוש במחשב.
עם השנים הרף הזה עולה, בהתאמה לדרישות של התוכנות אותם נרצה להתקין.

סידרתי עבורכם את הצורך לפי מטרות, על מנת שיהיה "קל" יותר להחליט:

משך העבודה: עד 3 ימי עסקים

עלות עלות: 170-270 ש"ח, (משתנה בהתאם לסוג המחשב).

המחיר אינו כולל את עלות רכיב הזיכרון(RAM).

ניתן לתאם תיקון בבית הלקוח בתוספת עלות ביקור טכנאי – 170 ש"ח.

לקוחות יקרים!

המעבדה תהיה סגורה בין התאריכים 28/5/24-16/6/24

עמכם הסליחה ותודה על ההבנה.