חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
החלפת משטח נגיעה

מה זה משטח נגיעה (TouchPad) ומה תפקידו?

משטח נגיעה או משטח עקיבה (TouchPad/TrackPad) הוא אמצעי קלט מסוג אמצעי הצבעה. משטח נגיעה הוא רכיב נפוץ במחשבים נישאים ומשמש בהם בתפקיד דומה לעכבר במחשבים השולחניים. הוא תופס פחות מקום באופן משמעותי מהמשטח שעליו יש לגרור את העכבר.

משטח הנגיעה מכיל משטח שמשתמש המחשב נוגע בו באצבעותיו. האמצעי מתרגם את תזוזת האצבעות המשתמש לתנועה של הסמן על גבי המסך. לרוב המשטח הוא בצורת ריבוע וגודלו אינו עולה על 40 סמ"ר.

מקור: ויקיפדיה

עכבר במחשב נייד(טאצ'-פד) זה הוא רכיב אלקטרוני אשר מאפשר שליטה במחשב הנייד ללא צורך בחיבור עכבר חיצוני.
תוסף זה מותקן כיום בכל לפטופים הקיימים בשוק ומהווה תחליף מצוין לעכבר הקלאסי שכולנו מכירים.

איך מזהים תקלות במשטח נגיעה (TouchPad) וממה הן נגרמות?

לרוב כולם מיד יבחינו בעבודה לקויה של טאצ'-פד-מקשים לא מגיבים או פאנל לא מעבירה תנועות אצבעות למחשב.
בדרך כלל מדובר בתקלות הנובעות מכניסת נוזלים לתוך טאצ'-פד. למשל,  אם נשפך לכם נוזל על הלפטופ. יש מקרים שהפאנל נפגעת ממכות חזקות ומפסיקה לקרוא את תנועת אצבע בחלק מאזורים או בכלל לא מגיבה.

כיצד ניתן להשיג טאצ'-פד חדש ואיך מתבצעת החלפה?

לכל מחשב נייד יש טאצ'-פד שונה, ונדרש לבצע החלפה ברכיב זהה לחלוטין לרכיב המקורי. לכל דגם של מחשב נייד יש טאצ-פד אינדיווידואלי. ולכן, החלפתו חייבת להתבצע על-ידי איש מחשבים מקצועי מכיוון שפעולה זאת מחייבת פתיחתו המלאה של מחשב הנייד.

לאחר הפניה אלי, אני אבצע בדיקה וחיפוש של טאצ'-פד המתאים למחשבך. בשלב השני אתן הצעת מחיר, בהתאם לסוג המחשב ועלות רכיב המתאים. בדרך כלל, זמן הספקה של טאצ'-פד נע בין 5-25 ימי עסקים. בזמן זה ניתן להמשיך להשתמש במחשב, אך עדיין עם עכבר חיצוני(רגיל). לאחר קבלת הרכיב מיד מתבצעת ההחלפה, בתיאום עם הלקוח.

לפעמים ניתן להזמין עבודה כזאת גם ללא צורך בהגעה פיזית. במקרה תידרשו לשלוח אלי את דגם המחשב, ולאחר העברת עלות הרכיב בלבד-תבוצע הזמנתו.

תשלום עבור העבודה מבוצע רק לאחר החלפת הרכיב.

משך העבודה: עד 25 ימי עסקים.

עלות פתיחת המחשב והחלפת הרכיב: 250-350 ש"ח.

המחיר אינו כולל עלות הרכיב, אשר ייקבע על-פי דגם המחשב.

לקוחות יקרים!

המעבדה תהיה סגורה בין התאריכים 28/5/24-16/6/24

עמכם הסליחה ותודה על ההבנה.